Zetor world

Ciągniki ZETOR pokazały, co potrafią w Ameryce

Ciągniki ZETOR pokazały, co potrafią w Ameryce

W amerykańskim Kentucky odbyły się Czeskie Dni Farmy w 2018 roku. Maszyny ZETOR były prezentowane w prawdziwych pracach rolniczych. W testach uczestniczyły ciągniki z serii MAJOR i FORTERRA. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ambasady Republiki Czeskiej w Waszyngtonie.

Pokazy terenowe odbyły się u jednego z amerykańskich dealerów ZETOR firmy Baker's Equipment. Goście mogli nie tylko obejrzeć i zapoznać się z ciągnikami, ale także je wypróbować. Ciągniki ZETOR współpracowały z kolejną znaczącą czeską marką Farmet, która specjalizuje się w maszynach do uprawy roli i siewu. Ciągniki, które pracowały na polach testowych to między innymi  kompaktowy MAJOR HS 65 z czterocylindrowym silnikiem o mocy 67 KM, który wyróżnia się doskonałą zwrotnością pracował  z kosiarką do trawy. Przedstawiono także przedstawicieli serii modeli FORTERRA, reprezentujących potężne i mocne ciągniki ZETOR z 4-cylindrowymi silnikami własnej konstrukcji i produkcji. FORTERRA HSX osiąga moc do 136 koni mechanicznych i ma przekładnię 30/30 z trójstopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego PowerShift i elektrohydraulicznym rewersem PowerShuttle. Maszyna zaprezentowała się podczas pracy z ładowaczem. FORTERRA HD, najwyższy model z tej serii, ma większy rozstaw osi niż model HSX i jest dodatkowo wyposażony w przednią amortyzowaną oś napędową i wygodny wielofunkcyjny panel ułatwiający obsługę ciągnika.

20180725_USA 3

"Kilkadziesiąt osób przybyło na wystawęi pokazy pracy ciągników Zetor. Cieszymy się, że w tym wydarzeniu nie chodzi tylko o pokazanie statyczne lśniących traktorów, ale możemy mieć te czeskie maszyny w pracy wprost na polu ", mówi Mike Boucher, dyrektor sprzedaży w Zetor North America, Inc.

W tym roku po raz pierwszy czeski Ambasador w Waszyngtonie organizował „Czeskie dni rolników w 2018 roku na rzecz techniki rolniczej w USA”, aby pomagać czeskim firmom w promowaniu i nawiązywaniu współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi w USA i Kanadzie.

20180725_USA 4

"Impreza była bardzo dobrze przygotowana i promowana. Bardzo doceniamy wsparcie Ambasady Czeskiej, bez której to wydarzenie by się nie odbyło. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom i firmom, które wzięły udział w wydarzeniu za pomoc i czas poświęcony na działania w ramach Czeskich Dni Farmerów. Współpraca była bezbłędna i chcielibyśmy ją kontynuować w przyszłych latach ", dodaje Mike Boucher, dyrektor ds. Sprzedaży w Zetor North America, Inc.

Marka ZETOR na kontynencie amerykańskim reprezentowana jest przez spółkę zależną ZETOR NORTH AMERICA, Inc. Niskie koszty eksploatacji, niezawodność maszyn, długa żywotność i łatwa obsługa to cechy, które najbardziej doceniają klienci ZETOR. Obecnie marka ZETOR oferuje na amerykańskim rynku trzy serie modelowe -  MAJOR, PROXIMA i FORTERRA o mocy od 45 do 150 KM. Ogólnie rzecz biorąc, ciągniki ZETOR są najczęściej używane w USA w pracach hodowlanych, mleczarskich i komunalnych.

20180725_USA 6

Historycznie, ZETOR działa w USA od 1980 roku, z ponad 40-letnią tradycją, ponad 27 000 maszyn zostało wyeksportowanych i sprzedanych do tego kraju. ZETOR NORTH AMERICA, Inc. ma siedzibę na Florydzie w Jacksonville. Więcej informacji na temat marki ZETOR i oferowanych ciągników można znaleźć na stronie www.zetorna.com.

Powrót do Świata Zetora