Zetor world

25 lat AGROKOMPLEKS z ZETOREM

25 lat AGROKOMPLEKS z ZETOREM

Już od 25 lat AGROKOMPLEKS sprzedaje i serwisuje ciągniki ZETOR

Ochaby Wielkie to miejscowość położona w południowej części województwa śląskiego.

31 lat temu w 1991 roku powstała tam rodzinna firma , której właścicielami są Państwo Bożena i Zygmunt Bieniek .

AGROKOMPLEKS bo tak nazywa się firma zajmuje się zaspokajaniem potrzeb lokalnego rolnictwa oraz usług komunalnych w tym głównie:

- sprzedaż ciągników rolniczych i komunalnych

- maszyn rolniczych

- maszyn i sprzętu komunalnego

- części zamiennych, akcesoriów  i olejów

- artykułów technicznego zaopatrzenia rolnictwa

 

AGROKOMPLEKS to również doskonały serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ciągników i maszyn rolniczych.

Firma posiada uprawnienia do prowadzenia atestacji opryskiwaczy polowych oraz pomaga w załatwianiu formalności związanych z finansowaniem fabrycznym.

W bieżącym 2022 roku AGROKOMPLEKS obchodzi 25 lecie współpracy z Zetor Polska Sp. z o.o.

Przez ten czas AGROKOMPLEKS sprzedał łącznie aż 714  ciągników Zetor wszystkich typów.

Warto podkreślić, że właściciele to osoby z pasją i ciekowym hobby. Poza rolnictwem starają się chronić wartości, których dokonali nasi przodkowie w wielu dziedzinach nie tylko technicznych.

Poza kolekcją starych pojazdów, ciągników rolniczych, elementów z PRL, starych komputerów, konsol do gier i niesamowitej kolekcji gier komputerowych zajmują się również renowacją starych ciągników rolniczych.

Obszerna wiedza płynąca z doświadczenia oraz przeprowadzonych do tej pory napraw i rekonstrukcji, dociekliwość w poszukiwaniu informacji źródłowych, cierpliwość w prowadzeniu prac i dbałość o detale gwarantują niepowtarzalny efekt co widać na fotografiach.

AGROKOMPLEKS zapewnia kompleksową obsługę przy renowacji starych ciągników:

- dokonuje oględzin i weryfikacji zabytkowego ciągnika, oraz poszczególnych podzespołów, aby określić zakres prac.

- w oparciu o dostępną dokumentację i swoją wiedzę wiernie odtwarza oryginalny wygląd z czasów, gdy ciągnik opuszczał fabrykę.

- przywraca sprawność techniczną doprowadzając ciągnik do stanu satysfakcjonującego zarówno klienta jak i wykonawcę usługi.

- wyszukuje i sprowadza oryginalne części

- remontuje wszystkie podzespoły

- tworzy dokumentację zdjęciową z postępu prac

Zwykle prace rozpoczynają się od demontażu ciągnika na części pierwsze i oczyszczenia go z powłok lakierniczych. Kolejno naprawiane są wszystkie podzespoły tego wymagające. Poszczególne etapy przeprowadzane są bardzo starannie, z dbałością o jakość efektu końcowego.

O ciągnikach, którym Pan Zygmunt przywrócił stan z lat ich świetności można przeczytać tutaj: http://jazda-historyczna.pl/?module=group&id=2

Zachęcamy również do przejrzenia informacji na temat Zetora 25K, którego renowację Pan Zygmunt przeprowadził na zlecenie firmy Zetor Polska: http://agrokompleks.pl/2016/10/z-archiwum-rolnika/wymieniając lub uzupełniając Ciągnik Zetor 25 K po renowacji w AGROKOMPLEKSIE od 2016 roku zajmuje należne mu miejsce w galerii ciągników w siedzibie naszej firmy ZETOR POLSKA Sp. z o.o. w Kaliszu.

Państwo Bieniek są niezwykle otwarci na ludzi i nie zatrzymują swojej kolekcji tylko dla siebie. Każdy, kto będzie w okolicy Ochab Wielkich, nie tylko rolnik czy osoba związana z rolnictwem może przyjechać i obejrzeć te cuda z minionych epok na własne oczy. Najlepiej umówić się wcześniej telefonicznie. Poniżej w galerii podajemy numer telefonu pod który można dzwonić i ustalić wizytę.

Tagi
Powrót do Świata Zetora