Zetor world

Szukasz pomocnika do karmienia zwierząt gospodarczych? Dla traktora ZETOR MAJOR to żaden problem!

Szukasz pomocnika do karmienia zwierząt gospodarczych? Dla traktora ZETOR MAJOR to żaden problem!

Traktory ZETOR są wykorzystywane do wielu prac na całym świecie. We wrześniu ubiegłego roku w estońskim gospodarstwie Valingu Mõis kolekcja pięciu traktorów została uzupełniona o model ZETOR MAJOR CL 80.

Spółka Valingu Mõis została założona w 1991 roku i specjalizuje się w hodowli bydła. Na powierzchni blisko 600 hektarów znajduje się 400 krów. Maszyny rolnicze są tu używane przede wszystkim przy pracach związanych z uprawą roślin służących jako pasza dla zwierząt.

ZETOR MAJOR CL 80 dołączył do floty traktorów we wrześniu 2018, kiedy stał się pierwszym ZETOREM używanym w Valingu Mõis. Do stajni maszyn rolniczych wybrał go osobiście sam dyrektor wykonawczy spółki, Urmas Maandi: „Przy podejmowaniu decyzji o zakupie istotny był stosunek jakości do ceny. Ponadto otrzymałem rekomendację od sąsiadów, którzy podzielili się pozytywnymi doświadczeniami z pracy z ZETOREM”.

Po ośmiu miesiącach codziennej pracy ZETOR ma na liczniku przejechane 900 motogodzin. Dzięki wyposażeniu w ładowacz czołowy można wykorzystywać go do karmienia zwierząt oraz czyszczenia i załadunku obornika. W jedną chwilę został nieodzownym elementem floty maszyn rolniczych. Urmas Maandi docenia jego prostotę i niezawodność: „Traktor musi być wygodny oraz nieskomplikowany w obsłudze i ustawieniach, jeśli ma przez cały dzień pracować w polu. Wolimy maszyny z mniejszą liczbą urządzeń elektronicznych, ponieważ wiele elektroniki zwiększa prawdopodobieństwo awarii maszyny, a my nie możemy sobie na to pozwolić. Nowy ZETOR spełnia te wymagania i jest przy tym szybszy niż wcześniejszy model, dlatego jesteśmy z niego bardzo zadowoleni”. Przyspieszenie całego procesu przyczyniło się również do zwiększenia produktywności i osiągnięcia większych zysków.

Oprócz codziennego użytkowania ciągnika ważne jest również, aby nowy właściciel miał dobry kontakt z regionalnym dealerem, który nie tylko doradzi przy zakupie, lecz także pomoże w przypadku niespodziewanych komplikacji lub awarii. Urmas Maandi był bardzo zadowolony z całego procesu. „Bardzo istotne było dla mnie to, że cały proces zakupu traktora trwał tylko tydzień. Przedstawiciel dealera był kompetentny i wyjaśnił wszystkie kwestie techniczne. Współpraca z ich technikiem również była niezwykle sprawna”– powiedział Urmas Maandi, chwaląc podejście estońskiego dealera.

A jakie są plany gospodarstwa na przyszłość? Obecnie gospodarstwo Valingu Mõis ma łącznie sześć traktorów i zatrudnia dziesięciu pracowników. Od rozpoczęcia działalności, zaraz po upadku Związku Radzieckiego, firma rozwija się i rozrasta. Dlatego całkiem możliwe, że w przyszłości do traktora MAJOR CL 80 dołączy kolejna maszyna. Dzięki pozytywnym doświadczeniom być może wybór znów padnie na firmę ZETOR.  

 

Tagi
Powrót do Świata Zetora