Zetor world

Zaufałem ZETOROWI - mówi polski rolnik

Zaufałem ZETOROWI - mówi polski rolnik

Pan Zbigniew Sobiś jest właścicielem gospodarstwa rodzinnego w Saczynie, w Polsce, w województwie wielkopolskim. W 2005 r. przejął gospodarstwo od rodziców, a w 2008 r. nawiązał współpracę z ZETOR POLSKA, kiedy potrzebował pierwszego nowego ciągnika w rodzinnym gospodarstwie. Po przejęciu gospodarstwa, Pan Sobiś skoncentrował się na produkcji zwierzęcej.

Jak duża jest Twoje gospodarstwo i czym się zajmujesz ?

Całkowita powierzchnia naszego gospodarstwa obejmuje 72 ha, z czego 7 ha to łąki, a reszta ziemi służy do uprawy. Chowamy 1000 świń rocznie, około 60 sztuk bydła, a także uprawiamy kukurydzę, zboża i ziemniaki.

Jak duża jest Twoja flota pojazdów?

Obecnie korzystamy z czterech ciągników ZETOR. W zeszłym roku kupiliśmy ZETOR CRYSTAL 160 , od 2010 użytkujemy PROXIMĘ 65 i dodatkowo FORTERRĘ 11441 oraz ciągnik kupiony przez mojego ojca w 1991 roku - ZETORA 5211.

Ile osób pracuje na farmie i kto obsługuje flotę?

Ja i moi dwaj synowie pracujemy w gospodarstwie. Regularna konserwacja maszyn jest wykonywana przeze mnie, a główne naprawy i kontrole wykonuje sprzedawca - ZETOR POLSKA.

Ile motogodzin mają Twoje ciągniki i do czego są używane?

Większość ciągników służy do orki, zbioru ziemniaków lub kukurydzy, robimy również opryski i przygotowanie kiszonki. Z każdą maszyną pracujemy około 160-200 godzin rocznie. Teraz używamy ZETORA CRYSTALA 160 do najtrudniejszych prac polowych.
Co najbardziej doceniasz w ciągnikach ZETOR?

Przede wszystkim niskie koszty eksploatacji, doskonałą obsługę, dostępność i ceny części zamiennych i długą żywotność ciągników - nasz ZETOR 5211 ma 9800 godzin i nie musieliśmy nic robić z silnikiem i układem kierowniczym, inne ciągniki też na razie są w porządku.

Dlaczego wybrałeś ZETORY?

Pierwszy traktor został kupiony przez mojego tatę, dorastałem z ZETOREM. Ufam ciągnikom ZETOR, zawsze są dla mnie numerem jeden.

Jak bardzo jesteś zadowolony z zakupu maszyn od ZETOR POLSKA?

Ciągniki, z wyjątkiem 5211, kupiłem bezpośrednio od ZETOR POLSKA w Kaliszu. Poziom usług, jakość, ceny i dostępność części zamiennych są na wysokim poziomie. Dzięki ZETOR POLSKA byłem na wycieczce w fabryce Zetora w  Brnie w Czechach, co uważam za świetną promocję marki. Jestem w stałym kontakcie ze sprzedawcą nie tylko po to by kupować maszyny i części zamienne, ale zawsze przejeżdżając obok wstąpię i zamienię parę słów przy kawie o nowościach i innych ciekawych sprawach u mnie i w Zetorze. 

Powrót do Świata Zetora