Zetor world

PROXIMY NA BAŁTYCKIEJ PLAŻY

PROXIMY NA BAŁTYCKIEJ PLAŻY

O czystość plaż w Dźwirzynie i okolicach dba Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji z Dźwirzyna i używa do tego ciągników Zetor Proxima z 2008 i 2018 roku.

                                                „Zetory nad Bałtykiem”

zetor-dzwirzyno-7-3

Dźwirzyno to przepiękna miejscowość położona pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Resko Przymorskie. Dźwirzyno znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Szeroka plaża - utworzona z drobniutkich, czystych i jasnych ziarenek piasku przyciąga , szczególnie w okresie letnim rzesze turystów i plażowiczów nie tylko z Polski ale również z Niemiec i innych krajów. Aby zapewnić im odpowiednie warunki i zachować status najczystszych kąpielisk Gmina Kołobrzeg musi utrzymywać plaże w najwyższej czystości. A co wspólnego z plażą ma Zetor ?

zetor-dzwirzyno-4

 

O czystość plaż w Dźwirzynie i okolicach  dba Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji z Dźwirzyna i używa do tego właśnie ciągnika Zetor Proxima zakupionego w 2008 roku. W końcówce 2018 roku firma zakupiła kolejny ciągnik i jest to ponownie Zetor Proxima, tym razem mocniejszy CL 110.

zetor-dzwirzyno-1

 

GOSTiR w Dźwirzynie powstał w 2011 roku, ale pod innymi nazwami firma istnieje już od 1977 roku. Firmą zarządza Dyrektor Pan Grzegorz Czachorowski.

Udało nam się porozmawiać o ich firmie i Zetorach z zastępcą Dyrektora Panem Janem Tofilem.

resized-20190328-093109-5188

Na zdjęciu od lewej Jan Tofil, Wiesław Siwek i Grzegorz Czachorowski

Działalność naszej firmy obejmuje cały teren gminy Kołobrzeg, w której znajdują się 22 sołectwa. Zajmujemy się między innymi utrzymywaniem czystości na plażach naszego regionu i do tego niezbędne są ciągniki” – mówi Pan Dyrektor Tofil.

Firma zatrudnia obecnie 49 stałych pracowników i dodatkowo w okresie letnim dalszych 20 pracowników sezonowych.

Zapytaliśmy dlaczego to właśnie Zetor stał się „koniem pociągowym” dla maszyn wykorzystywanych przy pracach na plażach?

Pierwszą Proximę , którą zakupiliśmy w 2008 roku od Dealera Zetor wybraliśmy z powodu rozpoznawalności marki i dobrej współpracy z dealerem, który ją nam zaoferował. Okazało się , że był to strzał w dziesiątkę. Ciągnik w rękach operatora Pana Wiesława Siwka okazał się niezawodny. Do dziś przepracował już 11 000 mtg bez żadnych większych awarii. Jest mocny, dynamiczny i doskonale daje sobie radę w pracach na plaży oraz w transporcie. Mamy coraz więcej pracy i w 2018 roku musieliśmy zakupić kolejny ciągnik.
 

Postawiliśmy na ciągnik o większej mocy. Ogłoszony został przetarg i ku naszemu zadowoleniu najkorzystniejszą ofertą cenową, spełniającą wszystkie określone parametry zaoferował Zetor. Kupiliśmy najmocniejszy model z serii Proxima CL czyli nową 110 z ładowaczem czołowym przez co znacznie zwiększyła się funkcjonalność maszyny” – powiedział Pan Tofil.

zetor-dzwirzyno-2

 

Okazało się , że firma ma całkiem duży park maszynowy – 2 ciągniki Zetor Proxima, 4 przyczepy ciężarowe, 3 lekkie przyczepy, przyczepę agregat prądotwórczy, zamiatarkę Iveco oraz samochody ciężarowe Peugeot, VW Crafter i VW Caddy.  Wszystkie maszyny utrzymywane są  w doskonałym stanie technicznym.

Panie Dyrektorze, kto serwisuje wasz park maszynowy?

Maszyny, które są w okresie gwarancji serwisujemy u dealerów u których je zakupiliśmy. Tak też jest z nowa Proximą CL 110, którą serwisujemy w firmie AGROKOM Sp. z o.o. w Kłosie. Muszę przyznać, że AGROKOM to firma, z którą współpracuje nam się doskonale. Jest z nimi świetny kontakt i są zawsze gotowi do pomocy czy wsparcia w każdej sprawie nie tylko dotyczącej ciągników Zetor. Maszyny, które są już poza obsługą gwarancyjną serwisujemy we własnym zakresie i jak widać po starszej Proximie chyba nam to nieźle wychodzi” – śmieje się Pan Dyrektor.

Czy wiecie po co bronuje się plażę?

zetor-dzwirzyno-5

Większość ciągników rolniczych pracuje na polach i uprawia glebę. Nad morzem, na plażach zachodzi konieczność wyrównywania i czyszczenia plaż. Są do tego przeznaczone brony, które wyciągają zanieczyszczenia z piasku i jednocześnie go wyrównują. Plażowicze , którzy rano pojawiają się na plaży zastają ją idealnie wyrównaną i posprzątaną dzięki czemu kąpiele słoneczne i morskie są dużo przyjemniejsze.

Mamy jeszcze ostatnie pytanie na zakończenie – co jest dla Pana najistotniejsze w ciągnikach Zetor, których używacie w swojej firmie?

„Najważniejsza jest trwałość- te 11 000 mth bezawaryjnej pracy mówi wiele o marce, ale także niskie koszty eksploatacji, zużycie paliwa i możliwość samodzielnych napraw oraz szeroka dostępność części zamiennych, które nabywamy praktycznie od ręki w firmie AGROKOM Sp. z o.o.”

Dziękujemy za rozmowę.

zetor-dzwirzyno-4

zetor-dzwirzyno-3

 

Powrót do Świata Zetora