Zetor world

1200 ZETOR dla AGROPOL Zakrzewo

1200 ZETOR dla AGROPOL Zakrzewo

W maju 1997 roku w niewielkiej miejscowości Zakrzewo w woj. kujawsko-pomorskim powstała firma Agropol, która rozpoczęła działalność od handlu częściami zamiennymi do maszyn rolniczych. Następnie działalność stopniowo rozszerzała się na maszyny rolnicze i oczywiście ciągniki, będące sercem każdego gospodarstwa rolnego.

                                               Już 1200 Zetorów w AGROPOLU

1200-zakrzewo-przekazanieNa fot. od lewej stoją Józef Wencel, Arkadiusz Fułek i Marcin Kowalczyk

W dniu 18 kwietnia 2019 roku Agropol odebrał swój 1200 ciągnik Zetor zakupiony od firmy Zetor Polska z Kalisza. Uroczystego przekazania ciągnika wraz z podziękowaniem za lata współpracy dokonał Prezes Zetor Polska Arkadiusz Fułek.  Jubileuszowy ciągnik to 136 konny Zetor Forterra HD 140 w specjalnym kolorze SILVER PEARL, który w słońcu mieni się serią jaskrawych refleksów. Ten komfortowy ciągnik z amortyzowaną osią przednią i w pełni amortyzowaną kabiną wyposażony jest w nową skrzynię przekładniową ECO 40, ma po 30 biegów do przodu i do tyłu oraz rozbudowaną, sterowaną elektronicznie hydraulikę z systemem HitchTronic.

1200-zakrzewo-1

Rozmawiamy z właścicielem Panem Marcinem Kowalczykiem oraz dyrektorem Agropolu Panem Józefem Wenclem.

Panowie, dlaczego wybraliście akurat taki kolor dla swojego jubileuszowego ciągnika ?

Prawdę mówiąc trochę zaskoczyła nas informacja z Zetor Polska , że zamówiona przez nas Forterra HD to 1200 ciągnik jaki zamówiliśmy od początku naszej współpracy. Różne kolory Zetorów odbierali już inni dealerzy ale takiego jak nasz jeszcze nie było. W słońcu prezentuje się doskonale a przy tym nie widać na nim kurzu.

1200-zakrzewo-3

Panie Marcinie, jakie były początki Agropolu?

Sam jestem rolnikiem i lubię tę pracę. Jest ona niezwykle trudna i wymagająca poświęceń. Najgorsze w niej jest to, że sprzęt psuje się zawsze wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny. Ja nie raz borykałem się z takimi problemami i postanowiłem coś z tym zrobić. Aby pomóc sobie a przy okazji innym okolicznym rolnikom rozpocząłem działalność gospodarczą. Tak narodził się Agropol w Zakrzewie.

Czy od początku działalności sprzedawaliście ciągniki marki Zetor?

Nie, na początku były tylko części zamienne i podstawowe maszyny rolnicze w tym np. kosiarki do trawy. Szybko jednak zaczęliśmy rozszerzać ofertę sprzedawanych artykułów i podpisaliśmy kontrakt z dystrybutorem ciągników rolniczych ale nie był to Zetor. Z Zetorem był mały problem, w okolicach było już 2 dystrybutorów tej marki i wydawało mi się , że nie ma tu miejsca na kolejnego dystrybutora.

Co się więc stało, że Zetor pojawił się w Agropolu?

Może tym razem ja odpowiem, gdyż byłem jak sądzę sprawcą całej tej współpracy – uśmiecha się Dyrektor Agropolu Pan Józef Wencel.

W 2003 roku przyszedł do mnie rolnik i rozpoczął rozmowy na temat zakupu nowego ciągnika. Chciał kupić Zetora. Wytłumaczyłem mu, że tą marką nie handlujemy i zaproponowałem inną. On upierał się jednak, że chce kupić Zetora u nas w Agropolu. Jak wcześniej wspomniał Pan Kowalczyk w Zakrzewie i okolicach byli przedstawiciele tej marki ciągników, jednak rolnik się po prostu uparł. Podjęliśmy więc rozmowy z ówczesnym Zarządem Zetor Polska o rozpoczęciu współpracy. Nie było łatwo, ale my się też łatwo nie poddajemy i w końcu udało nam się podpisać umowę z Zetorem. Mimo początkowych trudności współpraca rozwinęła się doskonale i dziś to my jesteśmy jedynym przedstawicielem marki Zetor w okolicy co świadczy o tym, że podjęte przez nas wtedy działania okazały się strzałem w dziesiątkę.

To prawda od 2003 roku czyli przez 17 lat współpracy Agropol zakupił i sprzedał na swoim terenie już 1200 ciągników marki Zetor. Od kilku lat znajduje się w pierwszej trójce sprzedaży ciągników i oryginalnych części zamiennych Zetor w Polsce. Dla przykładu podajmy, że w pierwszym roku współpracy z Zetor Polska Agropol sprzedał 9 Zetorów  a w najlepszym roku, którym był rok 2015 aż 134 szt.

1200-zakrzewo-4

Panie Józefie, ilu pracowników pracuje w Agropolu?

Jak zaczynaliśmy w 1997 roku było nas trzech razem z właścicielem, dziś jest nas już 16 osób też licząc z właścicielem – uśmiecha się Pan Wencel.

Czym dziś poza ciągnikami się zajmujecie?

Staramy się oferować wszystko, co jest rolnikowi potrzebne w gospodarstwie. Od podstawowych elementów jak ciągniki, maszyny rolnicze, sprzęt gospodarski, części zamienne, serwis itp. poprzez doradztwo i wszelką pomoc dla naszych klientów. Aby zapewnić wysokie standardy obsługi klienta na początku 2019 roku oddaliśmy do eksploatacji nową halę serwisową z 8 stanowiskami serwisowymi na których możemy serwisować ciągniki i maszyny wszystkich dostępnych w Polsce marek. W 2020 roku planujemy natomiast oddanie nowego budynku biurowo-magazynowego, który znacznie ułatwi obsługę klientów sklepu i oczywiście klientów mających w planach zakup ciągników Zetor oraz maszyn rolniczych. Chcemy dalej rozwijać i rozszerzać ofertę sprzedawanych przez nas towarów dla rolnictwa. Dziś klient życzy sobie aby zostać obsłużony na wysokim poziomie i aby mógł zakupić w jednym miejscu wszystko co potrzebuje dla swojego gospodarstwa.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w trudnej branży agro.

1200-zakrzewo-5

Tagi
Powrót do Świata Zetora