Zetor world

ZETOROWE 5+1

ZETOROWE 5+1

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną dawkę ciekawostek ze świata firmy ZETOR. Czy wiesz, z ilu elementów składa się model FORTERRA HD? A może chcesz obejrzeć ciekawy film o CRYSTAL HD 170 lub dowiedzieć się, w jakim filmie MAJOR CL 80 odegrał ciekawą rolę? Zachęcamy do poświęcenia kilku minut swojego czasu na naszą tradycyjnie nietradycyjną rubrykę.

Każdy może wyobrazić sobie ciągnik, ale czy wszyscy wiedzą, z ilu części i komponentów składają się te maszyny? Na przykład taka FORTERRA HD 150 – zgadniesz? Prawidłowa odpowiedź to 2475 komponentów.

FORTERRA HD 150
A jeśli chodzi o ZETOR, a dokładniej o nasze zaplecze, ujawnimy jeszcze kilka interesujących szczegółów. Zakład Líšeň w Brnie składa się z trzech budynków: budynku montażowego, centralnego magazynu części zamiennych oraz budynku, w którym mieszczą się działy obróbki mechanicznej, badań i rozwoju oraz administracji. Całkowita powierzchnia wynosi 175 000 m2.

Areál CZ
Chcesz się dowiedzieć więcej na temat ciągnika CRYSTAL HD, ale nie masz czasu na lekturę rozbudowanych recenzji technicznych? W takim wypadku warto poświęcić 3 minuty i obejrzeć poniższy materiał stworzony przez pracowników AGROZET České Budějovice. Jeśli film okazał się interesujący, nie zapomnij o polubieniu go lub pochwalenia autorów w inny sposób. Na pewno się ucieszą. ;-)

zetor crystal video recenze
MAJOR CL urzekł polskich filmowców do tego stopnia, że obsadzili go w jednej z ról w kontynuacji popularnej polskiej komedii „Miszmasz, czyli kogel-mogel”. I to nie wszystko – w filmie pojawi się kolejny ciągnik ZETOR. Zgadnij który! Odpowiedź można znaleźć w filmie ;-)

Polský film
Czy było Ci już dane odwiedzić ZETOR GALLERY w Brnie? Jak to możliwe, że jeszcze nie? Zachęcamy do odwiedzin. Można zapoznać się tam z bogatą historią ciągników ZETOR. Obok współczesnych nam modeli można podziwiać tam również modele zabytkowe. Wspaniałe jest to, że do prezentowanych pojazdów można wsiąść, zrobić z nimi zdjęcie, zajrzeć pod maskę i wszystkiego podotykać. Ekspozycję uzupełniają ciekawe elementy interaktywne. Spodoba się małym i dużym, a ceny biletów są symboliczne. Więcej na www.zetorgallery.cz.


BONUS: Na koniec mały quiz. Czy potrafisz zgadnąć, jaki model marki ZETOR ukrywa się na obrazku? Podpowiemy, że chodzi o model z najmocniejszym czterocylindrowym silnikiem ZETOR. Jeśli nadal nie wiesz, odpowiedź znajduje się pod obrazkiem.

Bonus