Zetor world

Traktory ZETOR w Polsce mienią się kolorami

Traktory ZETOR w Polsce mienią się kolorami

Już od dziesięcioleci ZETOR kojarzy się z kolorem czerwonym. Na przełomie wiosny i lata w Polsce pojawiło się jednak kilka traktorów ZETOR w unikatowych wersjach kolorystycznych. Powód? W ten sposób spółka ZETOR POLSKA uhonorowała i nagrodziła wielki komercyjny sukces swoich czterech dealerów.

„Rok 2018 jest dla naszych dealerów bardzo interesujący z punktu widzenia sprzedaży traktorów ZETOR. W okresie od maja do czerwca czwórce z nich udało się przekroczyć cele sprzedażowe pod względem liczby sprzedanych maszyn. Przygotowaliśmy dla nich nagrodę – traktory FORTERRA HSX w specjalnych wersjach kolorystycznych, które uroczyście przekazaliśmy im w Kaliszu” – wyjaśnia Arkadiusz Fułek, dyrektor ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

z-vystavy-1
Nagrodzono spółkę InterVax z siedzibą w Żninie, z którą ZETOR POLSKA współpracuje od 2002 roku. Za przekroczenie granicy tysiąca sprzedanych traktorów ZETOR InterVax otrzymał srebrną FORTERRĘ HSX 140. Kolejną uhonorowaną firmą był AGROMASZ z Rzekunia, który z polskim oddziałem Zetora współpracuje od 1998 roku. W ciągu 20 lat współpracy firma AGROMASZ sprzedała 1300 traktorów, za co w nagrodę otrzymała model FORTERRA HSX 130 w kolorze białym. Firma Kunert sp. j. z siedzibą w Poladowie osiągnęła jeszcze lepszy wynik. Od 1996 roku sprzedała 1500 traktorów ZETOR. Do siedziby firmy pojechała więc FORTERRA w szarym macie. Natomiast perłowo-czarna FORTERRA HSX 140 przypadła firmie ROLMECH Sp. z o.o. z Płońska za przekroczenie granicy 2000 sztuk sprzedanych od 1997 roku.

3
„Nagrodzeni dealerzy przekroczyli wysokie cele sprzedażowe. Chcemy im podziękować za ich pracę, troskę o klienta, a także za ich podejście przy rozwiązywaniu różnych sytuacji. Jesteśmy szczęśliwi, że ich wybór padł na markę ZETOR oraz że w ten niecodzienny sposób mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność. Wierzę, że będziemy kontynuować i rozwijać naszą współpracę, a osiągnięty sukces będzie motywacją nie tylko dla sprzedawców z Polski, ale i z innych krajów na całym świecie, w których ZETOR ma swoje przedstawicielstwa” – mówi Lukáš Krejčíř, dyrektor finansowy i handlowy ZETOR TRACTORS, a.s.

1
W nowych kolorach przygotowano model FORTERRA HSX. O tym wyborze zdecydował fakt, że w pierwszej połowie roku nowa generacja FORTERRY HSX była gorącą nowością, wypuszczoną z nową skrzynią biegów ECO 40, obniżającą koszty eksploatacji przy wysokich i maksymalnych prędkościach (przy prędkości 40 km/h maszyna pracuje na oszczędnych 1750 obrotach na minutę), z nową amortyzowaną osią przednią, która podnosi komfort jazdy, oraz systemem nowych hamulców itd.

6
„Naszą intencją było nagrodzenie ciężkiej i owocnej pracy dealerów i przekazanie im czegoś wyjątkowego, czym mogliby wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć uwagę. Specjalna kolorowa okleina jest świetnym i oryginalnym rozwiązaniem, które przyciągnie wzrok wszystkich na polu i w okolicy. Wybór kolorów konsultowaliśmy z poszczególnymi dealerami, którzy wybrali odpowiednią dla siebie, konkretną wersję kolorystyczną. Na przykład firma AGROMASZ wybrała kolory, które odpowiadają kolorystyce spółki. Otrzymaliśmy informacje, że maszyny będą wykorzystywane jako traktory demonstracyjne i będą wystawione na ekspozycji w czasie akcji promocyjnych, a także w siedzibach spółek. Maszyny są własnością dealerów i mogą nimi dysponować według potrzeb – dodaje Arkadiusz Fułek, dyrektor ZETOR POLSKA Sp. z o.o.


ZETOR POLSKA zamierza w przyszłości powtarzać podobne akcje i nagradzać współpracujące firmy za ich wkład w osiągane wyniki.

7
Traktory ZETOR w produkcji seryjnej nadal będą czerwone. W branży traktorów to właśnie kolor maszyny jest jednym z elementów odróżniających poszczególne marki. Pierwotnie ZETORY produkowane od 1946 roku miały ciemnozielony kolor, co było wynikiem dużych zasobów magazynowych farby maskującej w wojskowych zakładach Zbrojovka Brno, gdzie zapoczątkowano produkcję ciągników. W latach 60. ZETOR produkowany był w dwóch wariantach kolorystycznych: kolorze czerwonym i jasnoniebieskim. Czerwone traktory były przeznaczone na eksport na Zachód i Środkowy Wschód, jasnoniebieskie sprzedawano zaś na rynku krajowym i w krajach bloku wschodniego. Od lat 80. ujednolicono kolorystykę traktorów ZETOR, a maszyny produkowano w odcieniach czerwieni i czerni w różnych proporcjach. Obecnie produkty charakteryzują się kolorem czerwonym, który stosuje się nawet na felgach.


Warto wspomnieć, że modele FORTERRA HSX w specjalnych wersjach kolorystycznych już wcześniej zapisały się we współczesnej historii marki. Na rynek grecki wprowadzono traktor w greckich barwach narodowych. Było to podziękowanie za 60-letnią współpracę. Godna uwagi jest także limitowana edycja biało-czerwonych traktorów ZETOR, wypuszczona na rynek polski w ramach obchodów 25. rocznicy istnienia marki na rynku.