Wiadomości i powiadomienia

ZETOR wchodzi na rynek izraelski i jordański

21.3.2017

Na początku roku spółka ZETOR TRACTORS a.s. nawiązała współpracę z nowym dystrybutorem z Izraela, spółką A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD. Za jej pośrednictwem traktory marki ZETOR są nowo dostarczane nie tylko do Izraela, ale również do Jordanii. Z nowym partnerem handlowym marka ZETOR wzmacnia swoje pozycje na świecie.

Nowy izraelski dystrybutor zapewnia dostawy traktorów marki ZETOR nie tylko w Izraelu, ale również w sąsiedniej Jordanii. Do regionu będą eksportowane traktory o mocy od 80 do 150 koni, zatem linie modelowe MAJOR, PROXIMA i FORTERRA. W ramach rynku Izraelskiego obowiązuje legislatywa porównywalna z zachodnim światem, zatem na rynki będą dostarczane maszyny, które spełniają wymagania emisyjne STAGE IV. Izraelski partner za pośrednictwem swoich filii i sieci handlowej zapewnia nie tylko sprzedaż traktorów, ale dba również o zapewnienie dobrego i płynnego funkcjonowania serwisu posprzedażowego dla klientów. Farmerzy i rolnicy mają do dyspozycji kompletne usługi związane ze sprzedażą nowych maszyn, ich serwisem i zakupem oryginalnych części zamiennych.

Dążymy do wzmacniania pozycji na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, ale zwracamy uwagę również na inne oferty handlowe. Przeniknięcie do tych regionów jest dla nas atrakcyjną opcją rozszerzenia działalności. Klient jest dla nas kluczowy, dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy, gdzie dostrzegamy zainteresowanie marką ZETOR,“ mówi Martin Blaškovič, Dyrektor Wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.

Wejście na izraelski rynek jest dla spółki ZETOR TRACTORS a.s. zupełnie nową okazją. Historycznie do regionu bliskiego wschodu traktory marki ZETOR były dostarczane na przykład z fabryki znajdującej się w Iraku, ale obecność marki ZETOR na izraelskim rynku jest premierą. W ramach zawartego kontraktu planuje się dostawę maszyn w liczbie kilkudziesięciu sztuk, z potencjałem na stopniowy wzrost.

Rozpoczęcie współpracy z ZETOREM było dla nas jednoznacznym wyborem. Nasi klienci ufają europejskim markom, ponadto ZETOR jest symbolem wysokiej niezawodności,i oferuje również korzystny stosunek ceny do paramterów. Poza tym z zespołem ZETORA od początku współpracujemy bezproblemowo,“ podsumowuje pan Schendel, Operation Manager ze spółki A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD.

Najwięcej traktorów w Izraelu należy do kategorii o mocy 80–120 koni, to znaczy do segmentu, w którym marka ZETOR dysponuje szeroką ofertą maszyn o różnej mocy, z różnymi typami skrzyni biegów, i wieloma innymi rozwiązaniami technicznymi. Rolnictwo w Izraelu jest równomiernie podzielone na hodowlę zwierząt i produkcję roślinną. W przyszłości oczekuje się, że ze strony izraelskich klientów będzie zainteresowanie przygotowywanym prototypem trzycylindrowej maszyny o mocy 50 koni.