Wiadomości i powiadomienia

ZETOR TRACTORS a.s. rozszerza swoją sieć sprzedaży. Zawarła kontrakt z nowym dystrybutorem w Chorwacji

3.8.2017

Nowego partnera na rynku chorwackim, który będzie zapewniać dystrybucję traktorów, włączyła do swojej sieci sprzedaży firma ZETOR TRACTORS a.s. Stała się nim firma POD proizvodnja opruga d.o.o. Wzmacnianie pozycji na rynkach europejskich jest dla firmy ZETOR TRACTORS a.s. jednym z kluczowych działań. Ponadto w Chorwacji rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki, a marka ZETOR tu miała zawsze silną pozycję.

Firma POD proizvodnja opruga d.o.o. jest rodzinną chorwacką firmą zajmującą się przede wszystkim produkcją metalową, dystrybucją i serwisem maszyn rolniczych. Znaczna część produkcji tej firmy, w sumie aż 80%, zmierza na rynki europejskie, gdzie jest już znanym i etablowanym sprzedawcą, dlatego też spółka ZETOR TRACTORS a.s. podpisała z chorwackim partnerem pięcioletni kontrakt. 

Chorwacja należy do krajów, gdzie historycznie marka ZETOR jest postrzegana bardzo pozytywnie, dlatego logicznie naszym celem było wzmocnienie tu pozycji marki, która w ostatnich kilku latach stagnowała. Firma POD proizvodnja opruga d.o.o. dzięki swojej orientacji i podejściu stała się dla nas ważnym partnerem i obietnicą funkcjonującej współpracy,“ mówi Robert Todt, dyrektor Działu sprzedaży i marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

Chorwacka firma ma swoją siedzibę w mieście Dežanovac, oraz oddział na wschodzie kraju w miejscowości Bošnjac. Z pomocą kolejnych dwóch swoich partnerów udaje się jej pokryć rynek całej lądowej części kraju. Ponadto w bliskiej przyszłości planuje rozszerzenie swojej działalności na wybrzeże. To był też jeden z głównych powodów, dlaczego ZETOR TRACTORS a.s. podpisał z tą firmą kontrakt.

 „Nawiązanie współpracy z ZETOR TRACTORS a.s. postrzegamy bardzo pozytywnie. Chorwacja, a konkretnie na przykład region Slavonia należy do regionów rolniczych, gdzie dzięki korzystnemu klimatowi możemy się spotkać niemal z każdym typem działalności rolniczej. Ponadto na rynku chorwackim ZETOR jest znaną marką. Ten fakt potwierdzają też statystyki, z których wynika, że niemal co trzeci traktor w kraju jest właśnie od ZETORA. Myślę, że to świadczy o jakości, niezawodności, oraz dostępności cenowej tej marki,“ mówi Ivan Ignatovski, dyrektor POD proizvodnja opruga d.o.o.

Spółka POD proizvodnja opruga d.o.o. działa na rynku chorwackim już od 1971 roku. Do jej głównych klientów należą rolnicy, którzy potrzebują kompletnego asortymentu rolniczego od drobnych towarów, narzędzi, części zamiennych, poprzez serwis, aż po same maszyny i agregacje, oraz jest uznawanym sprzedawcą agregowanych maszyn rolniczych marki Poetinger. Chorwacki dystrybutor oczekuje dzięki nawiązaniu współpracy z firmą ZETOR TRACTORS a.s. pozytywnych wyników na rynku.

Traktory marki ZETOR do byłej Jugosławii importowano od początku lat 60. Do momentu rozpadu państwa w latách 90. do tego kraju dostarczono prawie 50 tys. maszyn. We współczesnej historii Chorwacji marka ZETOR sprzedała w tym kraju ponad 6000 maszyn. Wielkość produkcji w ostatnich pięciu latach stagnowała. Nawiązując współpracę z nowym partnerem firma ZETOR TRACTORS a.s. dąży do wzmocnienia pozycji na jednym z pierwotnie silnych rynków.