FORTERRA CL FORTERRA HSX FORTERRA HD

FORTERRA

SILNIK

Potężna moc i niezawodność przy niskim spalaniu

Ekonomiczne silniki z 16-zaworowymi głowicami cylindra są opracowywane i produkowane samodzielnie przez firmę ZETOR w Brnie w Czechach. Konstrukcja silnika jest dopasowana do wymagań konkretnego modelu, zapewniając długą żywotność, optymalną obsługę oraz niskie zużycie paliwa. Silniki spełniają normy emisji spalin Stage IV/ Tier 4 i nie zanieczyszczają środowiska.

Moc
96-147 KM

Zoptymalizowane spalanie silnika powoduje niższe obciążenia cieplne, niższe spalanie oraz większą siłę pociągową.

 • Bardzo wysoki wzrost momentu obrotowego silnika pozwala na pracę silnika przy niskich prędkościach obrotowych z dużymi obciążeniami bez potrzeby częstej zmiany biegów.
 • Wysoka jakość silników gwarantuje długą żywotność.
 • Mechaniczna pompa wtryskowa z regulacją elektroniczną zapewnia niskie zużycie paliwa i mniejszą wrażliwość na jakość paliwa.
 • Bardzo dobre przyspieszenie i bezproblemowy rozruch nawet przy niskich temperaturach.
 • Silniki ZETOR korzystają w całym zakresie z pełni generowanej mocy - nie występują w nich sztuczne wzmacniacze mocy, jak w przypadku konkurencji, która często oferuje tak zwany PowerBoost, czyli moc dostępną jedynie w ściśle określonych warunkach.

Lider niskiego zużycia paliwa.

W 2016 roku wprowadzona została nowa generacja silników oferujących jeszcze niższe spalanie i emisję spalin. Traktory FORTERRA, wyposażone w najnowsze silniki i spełniające wymagania normy emisji spalin Stage IV, zostały poddane badaniom przez naukowców z Uniwersytetu Mendla w Brnie. Wyniki badań potwierdziły, że nowa generacja silników wykazuje niższe zużycie paliwa niż generacja poprzednia.

Leader v nízké spotřebě - 19 %
EKONOMICZNA SKRZYNKA PRZEKŁADNIOWA ECO 40

Połączenie siły i dokładności

Firma ZETOR sama projektuje i produkuje własne skrzynie biegów w Brnie w Czechach przy użyciu materiałów wysokiej jakości, zapewniających wytrzymałość, wydajność i wysoką żywotność.

Większa liczba dostępnych przełożeń utrzymuje optymalną prędkość silnika podczas pracy w polu, jak również podczas transportu. Pozwala to na utrzymanie niskiego zużycia paliwa. W najczęściej używanym zakresie roboczym do dyspozycji jest 7 lub 9 biegów, zaś funkcja automatycznej zmiany biegu jest dostępna nawet jeśli traktor pracuje pod obciążeniem. Wygodniejsza zmiana biegów oraz łatwiejsza obsługa traktorów Forterra wynika także z funkcji automatycznego wzmacniacza momentu obrotowego.

FORTERRA CL

Czterobiegowa skrzynia z trzystopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego

24 biegów do przodu i 18 biegów wstecznych

9 przełożeń w zakresie roboczym 4-12 km/h

FORTERRA HSX oraz HD

Czterobiegowa skrzynia z trzystopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego (PowerShift) oraz rewers hydrauliczny (PowerShuttle) Nowa zmodernizowana przekładnia ECO40 .

30 biegów do przodu i 30 biegów wstecznych

13 przełożeń w zakresie roboczym 4-12 km/h

Łatwiejsza obsługa traktora

Power Clutch

Przycisk sprzęgła na dźwigni zmiany biegów

PowerClutch

PowerShift

Trzystopniowy wzmacniacz momentu obrotowego

PowerShift

Power Shuttle

Rewers hydrauliczny

PowerShuttle
HYDRAULIKA

Siła i wydajność

Traktory ZETOR FORTERRA są wyposażone w elektrohydraulikę firmy Bosch oferującą wysoką wydajność podczas pracy ze zagregowanymi maszynami. Dwa dodatkowe siłowniki hydrauliczne zapewniają równomierne obciążenie traktora oraz maksymalną siłę udźwigu wynoszącą do 85 kN. Traktor został wyposażony w system automatyki na uwrociach.

Maksymalna siła udźwigu
FORTERRA CL 77 kN
FORTERRA HSX & FORTERRA HD 85 kN

Model FORTERRA HD jest wyposażony w dodatkowy rozdzielacz hydrauliczny ze sterowaniem elektrohydraulicznym.

HitchTronic

Po wprowadzeniu na rynek unikalny system HitchTronic otrzymał liczne nagrody branżowe. Jest to system automatycznej regulacji tylnego trzypunktowego układu zawieszenia narzędzi. Nie wymaga on ustawień różnych rodzajów regulacji ani stopnia ich czułości. System sam mierzy oporność gleby i dopasowuje trójpunktowy układ zawieszenia narzędzi do aktualnych wartości.

5-7 %

W ten sposób system HitchTronic zwiększa produktywność pracy, obniżając przy tym zużycie paliwa o 5-7%.

KABINA

Komfort, przestronność i świetna widoczność

Kabina modelu FORTERRA zapewnia wysoki komfort niezależnie od rodzaju pracy ciągnika. Podczas pracy nieoceniona jest ergonomia. Kabiny traktorów Zetor są przestronne, a komfort jazdy podnosi deska rozdzielcza z intuicyjnym sterowaniem wszystkimi funkcjami pojazdu.

Ponadto model FORTERRA HD jest wyposażony w wielofunkcyjny panel sterujący zawierający wszystkie istotne elementy sterownicze. Operator ma wszystko w zasięgu ręki - od układu sterowania hydrauliką poprzez sterowanie amortyzowaną osią przednią i funkcję automatycznego sterowania na uwrociach.

 • Resorowana kabina we wszystkich modelach
 • Resorowany ergonomiczny fotel operatora, składany fotel pasażera
 • Doskonała widoczność z kabiny we wszystkich kierunkach.
 • Widok przez okno dachowe ułatwia obsługę ładowacza czołowego
 • Ergonomiczny panel wielofunkcyjny umożliwia komfortowe i intuicyjne sterowanie (FORTERRA HD)
 • Klimatyzacja umożliwiająca ustawienie żądanej temperatury o każdej porze roku
 • Kierownica regulowana w dwóch zakresach (wysokość i kąt)

Komfortowe prowadzenie

FORTERRA HD (w standardzie) i FORTERRA HSX (w opcji) są wyposażone w amortyzowaną wielowahaczowa przednią oś napędową

Przednia wielowahaczowa resorowana oś modelu FORTERRA HD składa się z dwóch osobnych i niezależnie resorowanych półosi. Dzięki mniejszym masom resorowanym oś posiada większe możliwości absorpcji oraz tłumienia, osiągając niższy poziom wibracji. Mechanizm niezależnego zawieszenia kół jest pod względem technicznym bardzo podobny do zawieszenia

Mechanizm niezależnego zawieszenia kół jest pod względem technicznym bardzo podobny do zawieszenia wielowahaczowego występującego w samochodach, sprawiając iż prowadzenie traktora FORTERRA HD jest równie komfortowe co jazda samochodem.

Flagowe modele FORTERRA HD są wyposażone w 100% blokadę dyferencjału i automatykę na uwrociach. Automatyczny system na uwrociach zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy każdym zawróceniu, sprawiając, że pojazd jest łatwiejszy do sterowania i manewrowania. System ten bazuje na połączeniu automatycznego sterowania napędu 4x4 na przednie koła, blokad dyferencjału oraz tylnego wałka odbioru mocy.

 • Resorowana kabina we wszystkich modelach
 • Amortyzowana przednia oś (FORTERRA HD)

Spodobał Ci się ten traktor?
Skontaktuj się z najbliższym dealerem.