Informacje

Zarząd ZETOR TRACTORS S.A. wzmocniony o dwie nowe osoby.

1.9.2017

Zarząd spółki ZETOR TRACTORS S.A. powiększony został o dwóch nowych członków. Do struktur najwyższego organu powołano Davida Kollhammera, Dyrektora strategicznego oraz Milana Kuneša, Dyrektora do spraw jakości. W chwili obecnej w zarządzie zasiada osiem osób.

Powołanie nowych członków zarządu spółki to odpowiedź na globalną sytuację oraz nawiązanie do ambitnych działań spółki ZETOR TRACTORS S.A. dążących do umacniania pozycji marki ZETOR w kraju  i zagranicą.

„W Europie od 2013 roku odnotowujemy spadek sprzedaży maszyn rolniczych. Dotyczy to wszystkich marek i producentów. W ZETORZE podejmujemy szereg kroków, prowadzących do umocnienia naszej pozycji. Prowadzimy ekspansję na rynki, na których marka jeszcze nie jest obecna, stopniowo rozszerzamy i modernizujemy portfolio produktów. Pracujemy także nad przedstawieniem nowego, atrakcyjnego designu naszych maszyn, żeby następnie wprowadzić go do masowej produkcji“, mówi  Martin Blaškovič, prezes zarządu ZETOR TRACTORS S.A.

David Kollhammer ma duże doświadczenie w dziedzinie analiz i rozwoju. W ZETOR TRACTORS S.A. pracuje już ponad 10 lat, gdzie piastował już różne stanowiska. Był między innymi Dyrektorem technicznym, a od jesieni 2016 roku Dyrektorem strategicznym.  Jest  odpowiedzialny za opracowanie i wypełnianie strategii spółki.

Milan Kuneš jest Dyrektorem jakości. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu jakości w branży motoryzacyjnej. Na tej płaszczyźnie zaczynał od pracy na niższych pozycjach.  Stopniowo budował swoją reputację na arenie międzynarodowej, by dziś stać się specjalistą w zarządzaniu jakością. Do ZETOR TRACTORS S.A. przeszedł w 2016 roku ze spółki Magna Europe, gdzie pracował na pozycji Europejskiego dyrektora jakości.

Wzmacnianie kadry specjalistami nie leży wyłącznie w kwestii powołania nowych członków do zarządu. Jesienią zeszłego roku w szeregach ZETOR TRACTORS S.A. pojawili się Dyrektor handlowy i marketingowy Robert Todt oraz Dyrektor techniczny Petr Váradi. Robert Todt posiada 20- letnie doświadczenie ze Škoda Auto S.A., gdzie pracował na stanowisku Dyrektora wykonawczego na przykład w Rosji czy Chinach. Petr Váradi poświęcał się zagadnieniom rozwoju i konstrukcji, a do ZETOR TRACTORS S.A. przeszedł ze spółki Way Industries S. A., produkującej samojezdne ładowarki.

 „Obecny zespół dyrektorów i członków zarządu ZETOR TRACTORS S.A. składa się z profesjonalistów i specjalistów w danych dziedzinach. Jestem przekonany, że wspólnie pchniemy spółkę ZETOR w kierunku nowego, dynamicznego rozwoju” -  dodaje Martin Blaškovič.

Public relations i komunikacja

E-mail: msplawski@zetor.pl