Zetor world

Przydatne w każdym miejscu – nowe traktory UTILIX i HORTUS

Przydatne w każdym miejscu – nowe traktory UTILIX i HORTUS

Czeski producent maszyn rolniczych ZETOR TRACTORS a.s. rozpoczął sprzedaż dwóch nowych serii traktorów: UTILIX oraz HORTUS, które zaprezentował na końcu ubiegłego roku. Oferta marki ZETOR rozszerzyła się w sumie o cztery nowe maszyny wyposażone w silniki od 40 do 70 KM. Więcej informacji o maszynach można uzyskać u autoryzowanych sprzedawców marki.

Nowe maszyny wyróżniają się wyjątkową uniwersalnością. Ciągniki znajdą szerokie zastosowanie przy lekkich pracach rolniczych i ziemnych, są idealne dla rolniczych hobbystów, do prac w ogrodach, sadach, jak również w obiektach komunalnych. Idealnie nadają się do pracy z ładowaczem czołowym. Dlatego też ZETOR poszerzył ofertę traktorów oraz ładowaczy czołowych ZETOR SYSTEM o serię ZC, pasującą do traktorów UTILIX.

„W ostatnich latach byliśmy świadkami rozwoju traktorów z silnikami o mocy poniżej 80 KM. Dlatego chcemy poszerzyć ofertę właśnie o te maszyny, które znajdą zastosowanie w grupie, gdzie dominują prace komunalne. Skupiliśmy się na tym, aby nowe traktory przyniosły podobne korzyści, do których przyzwyczaił nas ZETOR, czyli niskie koszty eksploatacji, idealnie wyważona kombinacja siły, mocy i wytrzymałości, a do tego szerokie spektrum zastosowań” – mówi Lukáš Krejčíř, dyrektor oddziału finansowego ZETOR TRACTORS a.s.


UTILIX

Sercem modelowej serii traktorów UTILIX jest 4-cylindrowy silnik, produkowany dla maszyn o mocy 43 KM (UTILIX HT 45) oraz 49 KM (UTILIX HT 55). Silniki spełniają normy emisji STAGE IIIA. Obsługa hydrostatycznej, trzyzakresowej przekładni jest mało wymagająca i odbywa się z użyciem dwóch pedałów gazu i jednego pedału hamulca. Maksymalna prędkość traktora to 30 km/h. System mokrego hamowania pozwala maszynie zachować zgodność z najbardziej wymagającymi normami bezpieczeństwa. Hydrostatyczny układ kierowniczy i hydrauliczny (obwód wewnętrzny i zewnętrzny) są wspierane przez dwie pompy oleju o przepływie całkowitym 52 l/min lub 56 l/min. Celem jest zapewnienie wystarczającego udźwigu, na przykład do pracy z ładowaczami czołowymi i innymi urządzeniami. W standardowym wyposażeniu traktora uwzględniono też klimatyzację, która zwiększa komfort kierowcy.

180226 ZET Utilix maska

HORTUS

Traktory HORTUS są wyposażone w 4-cylindrowy silnik o mocy 67 KM spełniający normy emisji STAGE IIIB. Maszyny wykorzystują mechaniczną przekładnię z 24 prędkościami w przód i 24 w tył. Modele HORTUS HS są wyposażone w tak zwany PowerShuttle, czyli rewers umożliwiający zmianę kierunku jazdy nawet przy obciążeniu. Maksymalna prędkość traktorów to 40 km/h i podobnie jak UTILIX, maszyny te zostały wyposażone w system mokrych hamulców. Dwie niezależne pompy oleju zapewniają przepływ 60 l/min w obwodach hydraulicznych i kierowniczych. Ten ciągnik również jest wyposażony w klimatyzację.

171102 ZET hortus interier
Prezentacja ciągników UTILIX oraz HORTUS rozszerza portfolio produktów marki ZETOR do łącznie sześciu serii z silnikami o mocy od 40 do 170 KM.

Tagi
Powrót do Świata Zetora